Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Spotkanie Integrujące Pokolenia i Gminy

      23 maja br. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze odbył się koncert poświecony kombatantom i dzieciom Sybiru. Przybyła liczna grupa gości, wśród których obecny był prezes górowskiego oddziału Polskiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Franciszek Jakubiak, władze samorządowe reprezentował z-ca Burmistrz Góry Andrzej Rogala, licznie przyszli Kombatanci, Sybiracy, słuchacze Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z prezes Reginą Kumala, prezes Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna Jerzy Jakuczun, prezes Fundacji Pomocy Szkole im. E. Machniewicza Elżbieta Skoczylas i duża grupa młodzieży gimnazjalnej. Gości przywitał dyrektor szkoły Janusz Ruszkiewicz, a miłe słowa od Burmistrz Ireny Krzyszkiewicz przekazał Zastępca Andrzej Rogala.

    Wykonawcami koncertu był 15. osobowy zespół „Śpiewajmy razem” z Luboszyc w gminie Jemielno, kierowany przez Marię Łabaziewicz.. Po koncercie prowadząca spotkanie E. Maćkowska  zaproponowała  widzom mikrofon. Pierwszy wystąpił kombatant Michał Gajda, akompaniował mu na akordeonie p. Kochan ze Ślubowa, a po nich…uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy  samorzutnie podjęli wyzwanie. Słuchaliśmy z wielką przyjemnością chóralnego i solowego śpiewu i starszych i młodszych. Do wspólnego śpiewania dołączyli członkowie zespołu „Śpiewajmy razem”.

 

 

dsc02480

 

Więcej…

 

postheadericon Finał Strefy Legnickiej w Piłkę Nożną Dziewcząt

Dnia 17.05.2013r obył się Finał Strefy Legnickiej w Piłkę Nożną Dziewcząt. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach nasza drużyna, wywalczyła w boju pierwsze miejsce pokonując tym samym Gimnazjum nr 2 z Lubina, Gimnazjum nr 2 z Legnicy oraz Gimnazjum nr 1 z Chojnowa. Naszą szkołe reprezentowała Alicja Gajowczyk, Daria Banaszak, Patrycja Mucha, Justyna Bartkowiak,  Michalena Frask, Dagmara Ciastoń, Wiktoria Matuszewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na piłkarskich boiskach.

 

dyplomik dziewczynki

 

Więcej…

 

postheadericon Nasi Nowi Uczniowie z Etiopii!

   Kochani Uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Górze! Przedstawiamy Wam naszych adopcyjnych kolegów z Etiopii, których przyjęliście do swojego życia. Dzięki Waszej wrażliwości na losy drugiego człowieka, przystąpiliśmy do programu "Adopcja na odległość", którego celem jest pomoc w wykształceniu i dożywianiu ubogich dzieci i młodzieży Krajów Trzeciego Świata. Dziękujemy raz jeszcze za aktywny udział we wszystkich akcjach Samorządu Uczniowskiego, podczas których zbieraliśmy pieniążki na ten cel. Nasi podopieczni mieszkają w Etiopii, w miasteczku Dilla. Placówką kieruje polska misjonarka, salezjanka s. Helena Kamińska.

 

c

 

Więcej…

 

postheadericon „Uczę się bezpiecznie żyć”

   Dnia 07.05.2013r we Wrocławiu w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych odbył się IX Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”. Organizatorem był Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „NYSA”. W konkursie nasze Gimnazjum reprezentował uczeń klasy IIIa Gracjan Sitarek przygotowywany przez pana Daniela Lisa. Po realizacji zadań praktycznych i teoretycznych z zakresu pierwszej pomocy Gracjan zdobył XIII miejsce na 31 drużyn z całego województwa dolnośląskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…

 

postheadericon Koncert Charytatywny na Rzecz Pogorzelców

    W niedzielę 5 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbył się Koncert Majowy, któremu przyświecał szczytny cel, a mianowicie - pomoc rodzinom uczennic naszej szkoły , które straciły swoje domy w okrutnym pożarze. Naszym zamiarem było choćby w niewielkim stopniu wesprzeć finansowo poszkodowanych, a także pokazać, że mogą liczyć na pomoc i zrozumienie w nieszczęściu. Na wielkie uznanie zasługuje zaangażowanie gimnazjalnej młodzieży w organizację Koncertu, zarówno na scenie jak i na stoiskach z cegiełkami. Podczas koncertu wystąpili: chór Kopernicus, recytatorzy i wokaliści, uczniowie, absolwenci Gimnazjum Nr 2 w Górze oraz członkowie sekcji wokalnej Domu Kultury w Górze prowadzonej przez Agatę Śliwińską. Koncert rozpoczął spektakl słowno - muzyczny "Per aspera ad astra", następnie mogliśmy usłyszeć solowe prezentacje wokalne w wykonaniu: Sandry Remiszewskiej, Jakuba Kaszkura, Darii Ciastoń, Moniki Wrony, Agaty Głuszko, Alicji Dec, Justyny Czudak, Kamila Bardy . Widzowie prezentacji oprócz uczty dla duszy mogli skorzystać z kawiarenki z domowymi wypiekami. Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym gościom. Dziękujemy za okazaną pomoc, za zakup cegiełek i prac plastycznych naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii

 

postheadericon Pierwsze miejsca w konkursie plastycznym "Basen dla mnie i dla każdego"

   Dnia 24 kwietnia 2013 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Górze miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pn. „Basen dla mnie i dla każdego”. Organizatorem Konkursu była Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego celem było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice, która odzwierciedlała by wyobrażenia autora dotyczące wyglądu zaplanowanej do przebudowy pływalni odkrytej przy ul. Mickiewicza w Górze.

Komisja w składzie: Izabela Baranowska – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu,

Piotr Głowacki – Naczelnik Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji,

Ryszard Wawer – Dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej,

oceniła prace w oparciu o następujące kryteria: zgodność z tematem, własna interpretacja tematu, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność pracy. Spośród 65 prac plastycznych, które wypłynęły Komisja wyłoniła zwycięzców:

 

I miejsce – praca zbiorowa: Tomasz Węcłaś, Wojciech Węcłaś, Krystian Rzepecki, klasa III c, Gimnazjum Nr 2 w Górze,

II miejsce – praca zbiorowa: Łukasz Huzar, Robert Dwojny, klasa II a, Gimnazjum Nr 2 w Górze

III miejsce Jakub Duchniak, klasa II b, Gimnazjum Nr 2 w Górze.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

basen

konkurs

 

 

 
Więcej artykułów…
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość