Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Chcemy Pomagać

     Dnia 26.09.2013r. samorząd uczniowski zorganizował akcję "Pomocy dla Bartka". Akcja polegała na sprzedaży ciast upieczonych przez uczniów i ich rodziców. Zebrane pieniądze,  chociaż w małym stopniu, wspomogą leczenie chorego kolegi z Gimnazjum nr 1 w Górze. Jest to jedna z kilku zaplanowanych przez samorząd uczniowski akcji charytatywnych.

 

jolita1

 

 

postheadericon XVI Dolnośląski Festiwal Nauki

     Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Festiwalu Nauki, którego organizatorem jest min. Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. W tym roku braliśmy udział w zajęciach "MATEMATYKA, FIZYKA, ASTRONOMIA - TRZY SIOSTRY". Oprócz wykładów prezentowane były ciekawe doświadczenia, które przybliżyły nam wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu na temat astronomii. Aktywnie braliśmy udział w doświadczeniach opisujących zjawiska fizyczne. Dziewczyny na własnych włosach doświadczyły zjawisk elektrostatycznych, a chłopców "wciągnęła" iluzja optyczna. Pełni wrażeń i bogatsi w nową wiedzę wróciliśmy do domu. 


festiwal


 

postheadericon Rocznica Napadu ZSRR Na Polskę

     17.09.2013r. obchodziliśmy 74 rocznicę napadu ZSRR na Polskę. Rankiem, 17 września 1939 roku, wojska Armii Czerwonej przekroczyły granice państwa polskiego. Wspólnie z Niemcami dokonali  rozbioru naszego kraju, dopuszczając się mordów, gwałtów, wywózek ludzi i grabieży. Dzisiaj, kiedy żyjemy w czasach pokoju i demokracji powinniśmy pamiętać o tamtych wydarzeniach i ludziach, którzy oddali życie za nasz kraj. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej tą rocznicę.

napad5

 

 

postheadericon Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

 

     W dniu 13.09.2013 odbył się turniej drużyn piłkarek i piłkarzy nożnych o Puchar Premiera Donalda Tuska.

W turnieju dziewcząt wzięło udział 6 drużyn. Gimnazjum Nr2 reprezentowały  dwie drużyny, z których jedna zajęła III miejsce , a druga w meczu finałowym zdobyła I miejsce pokonując zespół ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Górze.

Wśród chłopców startowało 5 drużyn, nasza szkoła miała również dwie drużyny. Jedna z nich zdobyła I miejsce, a druga po zaciętej walce zdobyła II miejsce. Gratulujemy wygranej!!!

A oto nasi sportowcy:

Drużyna dziewcząt    I miejsce

Drużyna dziewcząt    III miejsce

- Brocka Julia

- Matuszewska Amelia

- Matyla Martyna

- Panicz Ewa

- Parzonka Marcelina

- Sobańska Aleksandra

-Żywień Katarzyna

- Paulina Leśkiewicz

- Hania Różańska

- Anita Kowalczyk

- Janicka Daria

- Połczyk Magdalena

- Knuła Ilona

- Mackiewicz Jadwiga

- Józwa Paulina

- Ziobroniewicz Karolina

- Zawisła Sara

- Berus Oliwia

- Kubiak Klaudia

 

Drużyna chłopców      I miejsce

Drużyna chłopców     III miejsce

- Kornicki Hubert

- Makles Krystian

- Kułan Bartosz

-Prączko Marcin

- Kaczmarek Kacper

- Dwornik Michał

- Płaczek Artur

- Barwiński Paweł

- Nemeczek Robert

- Majewski Kacper

- Popławski Bartosz

- Kucharski Hubert

- Eckhardt Konrad

- Kalecki Karol

- Mosiek Błażej

- Gościniak Jakub

 

ppdt

 

postheadericon Spotkanie Z Rodzicami

     Zebrania z rodzicami odbędą się 11.09.2013r. o godzinie 1600. Serdecznie zapraszamy.
 

postheadericon Narodowe Czytanie

     „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

     Gmina Góra również wzięła udział w "Narodowym Czytaniu". Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze, w sobotę 7 września. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy czytających utwory Aleksandra Fredry, między innymi  dyrektora naszej szkoły pana mgr Janusza Ruszkiewicza.

czytanie

 

 

 

 
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość