Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Mistrzostwa Strefowe w Piłkę Siatkową Chłopców

     W dniu 05 marca 2014 r. w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Strefowe w piłkę siatkową chłopców. Spotkały się cztery najlepsze drużyny siatkarskie: z Głogowa, Legnicy, Wilkowa i  Góry. Drużyny rywalizowały o wejście do finału wojewódzkiego. Po zaciętych pojedynkach nasze Gimnazjum w składzie: Sławomir Sobczyk, Dominik Krzemień, Krystian Krywiel, Rafał Godyla, Jakub Żurawski, Tomasz Opat, Robert Dwojny, Adrian Rybicki, Łukasz Nowak  i Łukasz Huzar uplasowało się na bardzo dobrym II miejscu. Oto wyniki: I miejsce Gimnazjum Głogów, II miejsce Gimnazjum Nr 2 Góra, III miejsce Gimnazjum Wilków i IV miejsce Gimnazjum Legnica. Gratulujemy i życzymy wiele sukcesów.

siata00003

 

 

Więcej…

 

postheadericon Konkurs Dla Gimnazjalistów

Urząd Marszałkowski we Wrocławiu już po raz piąty  ogłosił konkurs dla gimnazjalistów na temat funduszy unijnych wykorzystywanych w naszym regionie.

 

Więcej…

 

postheadericon Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     Dnia 3 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Górze odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Górze. Eliminacje przeprowadzone zostały w trzech grupach wiekowych. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test,  którego zagadnienia dotyczyły wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W drugim etapie ustnym uczniowie musieli odpowiedzieć na  pytania obejmujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa.

      Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach gminnych brały udział gimnazja z powiatu górowskiego. W drugiej grupie wiekowej - gimnazja I miejsce zajął uczeń klasy III a Gimnazjum Nr 2 w Górze im. Mikołaja Kopernika  HUBERT BARAN, gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 28 marca 2014r.

 

baranxd00001

 

postheadericon Wyniki Zawodów Sportowych Organizowanych Podczas Ferii

     Światowa Organizacja Zdrowia – definiuje zdrowie jako stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby lub niedomagania. Aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Regularny ruch poprawia stan zdrowia i zapobiega chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, choroba wieńcowa. W naszej szkole kładziemy szczególny nacisk na wychowanie zdrowotne. Organizacja imprez sportowych, zawodów i innych działań propagujących zdrowy tryb życia, pozwala uświadomić młodzieży istotną rolę jaką odgrywa aktywność fizyczna w jakości życia. W związku z tym wykorzystaliśmy czas ferii do propagowania rozwoju fizycznego. W zajęciach sportowych i zawodach, uczestniczyli uczniowie nie tylko naszej szkoły. W konkurencjach takich jak: piłka nożna, badminton, tenis stołowy wykazaliśmy się wysokim poziomem, uzyskując znaczące miejsca.

zawodyark00001

 

 

Więcej…

 

postheadericon Ferie na Sportowo

WYKAZ ZAJĘĆ SPORTOWYCH ORGANIZOWANYCH PODCZAS FERII

Więcej…

 

postheadericon Podsumowanie Pierwszego Półrocza 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH

 

OSIĄGNIĘCIA W ZAWODACH SPORTOWYCH

 

 
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość