Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Góra, Ziemia Górowska. Moja Mała Ojczyzna

     Już po raz dwudziesty młodzież mogła wziąć udział w organizowanym przez Towarzystwo Ziemi Górowskiej konkursie wiedzy pod nazwą „Góra, Ziemia Górowska. Moja mała ojczyzna”. Na galę przybyli m.in. w imieniu Burmistrza Góry, Pani Ireny Krzyszkiewicz obecny był Sekretarz Miasta i Gminy Góra, Pan Tadeusz Otto; Starosta Górowski, Pan Piotr Wołowicz; Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Górze, Pan Sławomir Bączewski; dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, Pani Małgorzata Patrzykąt; Dyrektor PCDNiPPP w Górze, Pan Bernard Bazylewicz; Prezes Towarzystwa Ziemi Górowskiej, Pan Stanisław Hoffmann. Konkurs przebiegał w 2 etapach. Do ścisłego finału z naszej szkoły zakwalikowały się: Kinga Jończak, Marika Fresel Paulina Słabkowska. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

logora

 

postheadericon Święto Szkoły

     23 maja obchodziliśmy Święto Szkoły. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Wychowanie poprzez sport”. Uroczystość  połączona została z prezentacją uczniowskich projektów edukacyjnych. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: wiceburmistrz Andrzej Rogala, reprezentujący  Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz, dyrektorzy szkół, liczne grono rodziców z przewodniczącą Rady Rodziców Marzeną Grzybowską.  Gośćmi honorowymi tegorocznego święta byli znani polscy sportowcy:

Kucharczyk Karolina – złota medalistka  – skok w dal.

Chudy Michał (licealista) – mistrz Europy Wschodniej oraz rekordzista Polski i mistrz Polski w pływaniu delfinem.

Jabłkowski Tomasz – brązowy medalista Europy w kickboxingu i boksie.

Krzysztof  Szmydyński – sędzia międzynarodowy siatkówki.

Obecni byli także uczniowie klas VI, którzy niebawem rozpoczną naukę w naszym Gimnazjum.

     Uroczystość podzielona była na trzy części.  Część pierwsza miała formę montażu muzyczno-słownego pod hasłem „Barwy przyjaźni”. Montaż przygotowały nauczycielki: Katarzyna Wiśniewska i Marta Skrzypczak. Występ chóru „Copernikus” i solistów był rewelacyjny i niejednego widza poruszył. Wraz z uczniami szkoły występowali również absolwenci: Alicja Dec, Agata Sibilak i Bartosz Pałka. Klimatyczną, przepiękną dekorację wykonali uczniowie z koła  plastycznego.

     W części drugiej uczniowie i goście mieli możliwość  wysłuchać prezentacji sportowców, którzy opowiadali o swoich krajowych i międzynarodowych osiągnięciach. Zachęcali uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu.  Pokazali gimnazjalistom, że każdy może w życiu osiągnąć swoje cele, ważne tylko, by uparcie, wytrwale do nich dążyć.

     W części trzeciej, goście i uczniowie kl. I uczestniczyli w prezentacji projektów edukacyjnych, przygotowanych przez uczniów kl. II. Widzieliśmy „Spektakl teatralny -  Królewna śnieżka inaczej” (w języku angielskim i niemieckim) przygotowany pod kierunkiem Justyny Witkowskiej, Renaty Matysiak i Mariusz Baworowskiego, projekt  „Wokół epoki Kopernika” wraz z  prezentacją, przygotowany pod kierunkiem  Anny Panocha, „Trzymaj Formę” pod kierunkiem Doroty Jurewicz i Marii Głowackiej, ( uczniowie przygotowali prezentację na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, połączoną z degustacją zdrowej żywności.) Zachwycił nas projekt „Rowerem w PRL”  przygotowany przez  uczniów pod kierunkiem Julity Kruszki z Biblioteki Pedagogicznej i  Elżbiety Maćkowskiej. Uczestnicy mogli obejrzeć doświadczenia oraz samodzielnie  je wykonać w projekcie „Dbając o środowisko” przygotowanym pod kierunkiem Marii Ignaszewskiej-Nicpoń i Elżbiety Ruszkiewicz. Można było podziwiać informatyczne osiągnięcia gimnazjalistów, którzy realizują projekt   „Strona internetowa naszej szkoły” – pod kierunkiem Jagody Darłak. Natomiast przy projekcie  „Smaki kresów wschodnich” pod kierunkiem Agnieszki Wesołowskiej można było nie tylko poznać sposób przyrządzania posiłków, ale i degustować kresowe przysmaki. Niezwykle interesujące pokazy multimedialne, doświadczenia, filmy, spektakle - to efekty kilkumiesięcznej pracy uczniów, pracy prowadzonej metodą projektu. Święto Szkoły było również okazją do zaprezentowania osiągnięć matematycznych i chemicznych uczniów w ogólnopolskich konkursach.

uroczystosc1 

 

postheadericon Finał Strefy Legnickiej Dziewcząt

    Dnia 22.05 odbył sie Finał strefy Legnickiej w Piłce Nożnej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Alicja Gajowczyk, Dagmara Ciastoń, Wiktoria Matuszewska, Michalina Frask, Daria Banaszak, Ewa Panicz, Julita Juskowiak, Aleksandra Sitnik, pokonała gimnazjum Wiadrowo i gimnazjum ze Świerzany, tym samym zajmując I miejscie, dziewczęta zakwalifikowały sie do Finału Wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
zawodyyy1
 

postheadericon Prof. Wiesław Fałtynowicz w Naszej Szkole

     Dnia 20 maja w naszej szkole gościliśmy profesora Wiesława Fałtynowicza pracownika naukowego Zakładu Botaniki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pan profesor już kolejny raz gościł w naszej szkole. Tym razem z wykładem na temat "Jak grzyby zdobywają świat". Uczniowie mogli poznać wiedzę, której nie ma jeszcze w podręczniku szkolnym. Podczas wykładu uczniowie mogli podziwiać różnorodne grzyby nawet te nieopisane, ale już prezentowane na fotografiach. W drugiej części spotkania uczniowie realizujący projekt gimnazjalny z przedmiotów biologia i chemia, zadawali pytania, na które pan profesor odpowiadał w sposób ciekawy i wyczerpujący. Prowadzący nawiązał doskonały kontakt ze słuchaczami. Być może uczniowie uczestniczący w wykładzie będą w przyszłości studentami Unwersytetu Wrocławskiego.

 wykad1 wykad2

 

postheadericon Wybory do Parlamentu Europejskiego

     W dniu 19 maja w naszym gimnazjum odbyła się symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Lokal wyborczy znajdował się w bibliotece szkolnej, a głosować można było na każdej przerwie, do końca zajęć lekcyjnych. Na 302 uczniów uprawnionych do głosowania, udział wzięło 138. Oddano 137 ważnych głosów i 1 głos nieważny. W sumie frekwencja wyborcza wyniosła 46 %. Najliczniej głosowali uczniowie klas III, najsłabsze zainteresowanie wybory wywołały w klasach II. Zobaczymy, jaka frekwencja będzie wśród dorosłych 25 maja, gdy odbędą się prawdziwe wybory do Parlamentu.

Szkolne wybory przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Glosy naszych uczniów , łącznie z glosami uczniów z ponad 1000 szkól w całej Polsce wskażą preferencje wyborcze w środowisku młodzieżowym. Młodzież głosowała na 9 Komitetów Wyborczych, które startują z Dolnego Śląska.

wyborydpe3wyborydpe1

 

postheadericon Maraton Matematyczny

     Kolejny etap maratonu zakończony.

markwi1

Najlepsi maratończycy tego etapu to:

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości