Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Mamy Puchar

     Dnia 29 listopada 2013 r. w Sali Sportowej w Wąsoszu odbył się XI Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu" w kategorii gimnazjów. Nasze gimnazjum zdobyło III miejsce w dogrywce z różnicą 1 pkt z I miejscem.  W zawodach wzięło udział 60 uczniów z 6 gimnazjów powiatu górowskiego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Nauczycieli Matematyki działający przy PCDNiPPP w Górze oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Współorganizatorem było Publiczne Gimnazjum w Wąsoszu. Uczniowie nasi mieli możliwość wykazać się umiejętnościami zdobywanymi na  zajęciach dodatkowych z matematyki i na zajęciach szkolnego koła sportowego.

Turniej jak co roku był okazją do ciekawej rywalizacji matematyczno-sportowej.

matam2
 

postheadericon "Zabytki Ziemi Górowskiej"

     Dnia 03.12.13r. w Bibliotece Miejskiej w Górze, odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu plastycznego "Zabytki Ziemi Górwskiej" . Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Hanna Różańska z klasy Ia i Kamil Popiel z klasy IIb za swoje prace otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

gora

 

postheadericon Dzielimy Się z Innymi

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” ~ Jan Paweł II

     Nawiązując do tak ważnych słów, Samorząd Uczniowski zainicjował akcję sprzedaży ciast. Akcja miała na celu pozyskanie pieniędzy na kupno żywności dla domów dziecka. W pomoc zaangażowała się większość uczniów naszej szkoły. Przy współudziale rodziców upieczono ciasta, które sprzedawano za symboliczną złotówkę. Akcja zakończyła się sukcesem, wszystkie ciasta sprzedano. Kontynuacją dnia była dyskoteka andrzejkowa, wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Zabawę urozmaicały wróżby andrzejkowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

cake1 cake2

 

postheadericon Kolejne Matematyczne Sukcesy

      Otrzymaliśmy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI. Miło nam poinformować, że ogromny sukces w tym konkursie zdobył Gabryś Ratajczak z klasy IIa – zdobywając IV miejsce i tytuł laureata oraz Dominika Matyjewicz z klasy IIID zdobywając wyróżnienie. Z klas I-szych  najwięcej punktów w szkole uzyskała Daria Janicka z klasy IC.

    Celem konkursu jest popularyzowanie przedmiotu, rozwijanie wiadomości i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia, pokazanie roli i znaczenia przedmiotu w życiu codziennym. Test składał się z 30 zadań, na rozwiązanie których uczniowie mieli 45 min. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na grupy wiekowe. Ogólnopolskie konkursy matematyczne  EDI czy Multitest na stałe zostały wpisane do harmonogramu pracy naszej szkoły. Uczniowie co roku chętnie biorą w nich udział, osiągając znaczące wyniki. Dodajmy, że sukces w tym konkursie, jest kolejnym sukcesem matematycznym tych uczniów. Obecnie czekają oni podobnie jak Marta Pracz i Tomasz Sosiński na wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista.

       Zarówno Dominika jak i Gabryś realizują Indywidualny Program Nauczania z Matematyki, Cyklicznie uczęszczają  na wiele dodatkowych zajęć z tego przedmiotu. Matematyka to ich pasja, która przekłada się na uzyskiwanie wymiernych efektów, jak również stanowi inspirację do poznawania i rozumienia otaczającego świata.

konkurs1

 

postheadericon Dzień Dawcy Szpiku w Górze

„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat”

Thomas Keneally

obrazek

Koniecznie otwórz i przeczytaj!

 

Więcej…

 

postheadericon Johnson&Johnson

     20 listopada 2013r. odbyło się spotkanie uczennic klas drugich z przedstawicielem firmy Johnson&Johnson. Spotkanie poświęcone było higienie okresu dorastania. Dziewczęta dyskutowały na wiele interesujących tematów. Spotkanie minęło w atmosferze pełnej życzliwości i zrozumienia.

john2 john1

 

 
Więcej artykułów…
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości