Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Informacja Dla Rodziców

     Dzień Edukacji Narodowej 14.10. 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych (Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.) Art 74). Uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki przychodzą do szkoły i uczestniczą w zajęciach dydaktycznych.

 

postheadericon Maraton Ortograficzny Zwycięzcy Września

Odbył się pierwszy etap ogólnoszkolnego konkursu Maraton Ortograficzny. Gratulujemy zwycięzcom. Najlepiej z tekstem dyktanda poradziły sobie następujące osoby:

Klasa Ia: Klaudia Józefiak, Gabriel Kasprzak, Maciej Make, Bartłomiej Tymków, Jakub Włodarczak, Szymon Zbojna

Klasa Ib: Karina Dyba, Julia Goszczyk, Dawid Najdzinowicz, Izabela Szendzina,

Klasa Ic: Szymon Tomza, Magdalena Czajkowska, Monika Nowak, Weronika Skaczyło, Adrianna Ziobroniewicz, Wiktoria Berus

Klasa Id: Zuzanna Zając

Klasa IIa: Jakub Gościniak, Anita Kowalczyk

klasa IIb: Agata Olejnik, Jakub Skrzynecki, Julia Szczepańska

Klasa IIc: Ilona Knuła, Bianka Kotów

Klasa IId: Monika Staszków, Klaudia Kubiak

Klasa IIIa: Marta Będuch, Julita Juskowiak, Oliwia Zbojna, Klaudia Wysokińska

Klasa IIIB: Zuzanna Baworowska, Joanna Berus, Grzegorz Huzar, Martyna Wiejak

Klasa IIId: Patrycja Godyla

Laureaci września napisali kolejne dyktando, które pozwoliło wyłonić trzy osoby, które będą nas reprezentować na etapie powiatowym konkursu ortograficznego. Są to:

Martyna Wiejak

Gabriel Kasprzak

Julia Szczepańska

Życzymy powodzenia!

 

ortografia901

 

postheadericon WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2014/2015

     Dnia 03.10.2014 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. W głosowaniu wzięło udział 277, co stanowi 89% wszystkich uczniów. Wśród  głosów oddanych było 10 głosów  nieważnych. Komisja wyborcza w składzie: Julita Juskowiak kl. IIIa, Natalia Wojciechowska kl. IIIa, Karolina Ziobroniewicz kl. IIc i Filip Sibilak kl. Ia, czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów wyłoniła przewodniczącego S.U. zastępcę  przewodniczącego, oraz sekretarza w osobach:

1.Gabriela Grzybowska kl. IIIa – PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

2.Paulina Liśkiewicz kl. IIa – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3.Daria Janicka kl. IIc - SEKRETARZ

Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Wiśniewska.

 

Więcej…

 

postheadericon Dzień Bez Przemocy

     Minister Edukacji Narodowej, na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty ustala podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w danym roku szkolnym. W bieżącym roku, jest to min. profilaktyka agresji i przemocy w szkołach. W naszej szkole świadomość bycia bezpiecznym i dbania o bezpieczeństwo innych jest zadaniem ujętym w statucie szkoły, w programie wychowawczym jak również w programie profilaktyki. Kwestie bezpieczeństwa w szkole rozstrzyga obowiązujące prawo, ale bezpieczna szkoła to nie tylko paragrafy, procedury, regulaminy, ale również kreowanie bezpiecznego środowiska  poprzez kształtowanie pozytywnego klimatu szkoły. Najlepszymi ambasadorami świadomych działań, zwracających uwagę na problem agresji i przeciwdziałanie jej, są sami uczniowie.

     2 października  obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z Inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła w tym dniu promowała przyjaźń i koleżeństwo. Uczniowie oddziałów wykonywali plakaty o tematyce „ Stop przemocy” . Performance – plakat pt. „Pomocna dłoń”, który powstał z „dłoni” uczestników akcji, był głównym plastycznym motywem happeningu „Marsz przeciw przemocy”.  Marsz uczniów ulicami miasta, wzbudził wśród przechodniów, mieszkańców Góry ogromne zainteresowanie. Happening powtórzony został podczas przerwy międzylekcyjnej, wśród społeczności szkolnej. Jest to pierwsza w tym roku szkolnym tak spektakularna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego a także pierwsza akcja promująca profilaktykę agresji i przemocy.

 

Więcej…

 

postheadericon Przedwyborcza debata za nami !!!

     W dniu 01.10.2014r. odbyła się publiczna debata kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Debata miała miejsce w holu głównym szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie  naszego gimnazjum.

Kandydatami na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015 są :

- Marcin Głuszko z klasy 1D

- Paulina Liśkiewicz z klasy 2A

- Julia Janur z klasy 2B

- Agata Olejnik z klasy 2B

- Daria Janicka z klasy 2C

- Gabriela Grzybowska z klasy 3A

Debatę prowadziły Daria Dziwińska oraz Aneta Ciesielska z klasy 3D. Każdy z kandydatów omówił swój plany działań i program wyborczy., a   następnie odpowiadał na pytania, które wypracowane zostały przez wszystkich uczniów szkoły.

Debata miała na celu nie tylko bliższe poznanie kandydatów na stanowisko przewodniczącego SU, ale zaznajomienie się z mechanizmami wyborów samorządowych.   Okres kampanii przedwyborczej w dniu dzisiejszym się kończy, dlatego kandydaci chcieli  wywalczyć sobie jak największe poparcie zapewniające im zwycięstwo w wyborach. Na dzisiejszym spotkaniu uczniowie mogli w sposób praktyczny wykorzystać swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności, a słuchacze otrzymali lekcje samorządności. Debacie przedwyborczej towarzyszyło wiele emocji. Mamy nadzieję, że  dała ona wiele do myślenia i przysłuży się  dobremu  wyborowi przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Wybory Samorządu Uczniowskiego odbędą się 3 października 2014r.

debata03

Więcej…

 

postheadericon V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

     Dnia 12.09.2014 r. odbyły się gminne eliminacje V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, dwie  drużyny chłopców i dwie  dziewcząt. W eliminacjach I miejsce zajęła drużyna dziewcząt „ Kopernikus 2” w składzie K. Wiśniewska, O. Kazyaka,  N. Krzywiec , Z. Krzymińska, J. Goszczyk, S. Szabuniewicz, K. Średniawa, J. Wojtkowiak.

Wśród chłopców I miejsce zajęłą drużyna „Kopernikus 1” w składzie: P. Rekowski, M. Kwiatek, F. Sisilak, M. Szymański, S. Zbojna, J. Grabowski, M. Make, B. Panocha. Ta sama drużyna zajęła też I miejsce w I eliminacjach do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się 25.09.2014 r.

to01

 
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości