Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Międzyszkolny Przegląd Kolęd

     Dnia 10.01.2014r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd. W eliminacjach wzięło udział 11 uczniów. Uczniowie zaprezentowali piękne polskie kolędy w różnych aranżacjach. Decyzją komisji konkursowej I miejsce zdobyła Sandra Remiszewska z klasy IIID. Sandra będzie reprezentowała szkołę w finale konkursu, który odbędzie się 24 stycznia w Witoszycach. II miejsce zajęła Zuzanna Baworowska z klasy IIB, a III miejsce zajęła Jadwiga Mackiewicz z klasy IC. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknego występu a Sandrze życzymy powodzenia w finale.

zdjecia00000003

 

 

postheadericon Szkolny Olimpus

     Szkolny Olimpus  jest to konkurs, który promuje uczniów  wykazujących się  zainteresowaniami z różnych dziedzin i posiadających  wszechstronną wiedzę. Dnia 02 stycznia 2014 r. podsumowano wyniki konkursu z języka angielskiego. Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IA Jakub Gościniak uzyskał tytuł laureata, klasyfikując się na 7 miejscu w Polsce.  Na podkreślenie zasługuje fakt, że w konkursie brało udział aż 1195 uczniów z całej Polski.

Oprócz Jakuba w konkursie brało udział  9-ciu uczniów z naszej szkoły.  Zajęli oni również wysokie pozycje,  otrzymując w nagrodę dyplomy uznania. Oto oni:

Jakub Skrzynecki kl. IB – 21 miejsce

Kacper Majewski kl. IB – 32 miejsce

Natalia Zdanowicz kl. IA – 33 miejsce

Klaudia Juźwin kl. IB – 34 miejsce

Julia Brocka kl. IA – 34 miejsce

Hanna Różańska kl. IA – 43 miejsce

Hubert Kucharski kl. IB – 45 miejsce

Sandra Borowik kl. IB – 46 miejsce

Julia Janur kl. IB – 49 miejsce

 

Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 szkolnyolimp1 szkolnyolimp2

 

postheadericon Maraton Matematyczny

     Zakończony został kolejny etap szkolnego konkursu matematycznego "Maraton Matematyczny".

maraton001

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego etapu.

Oto lista laureatów:

Więcej…

 

postheadericon Życzenia Świąteczne

 kartka001

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości

oraz błogosławieństwa Bożego, w każdym dniu nadchodzącego Roku, wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom

życzy

Dyrekcja Gimnazjum Nr 2

im. Mikołaja Kopernika w Górze

 

postheadericon 13 Grudnia - Pamiętamy

     W związku z 32 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w naszej szkole została zorganizowana wystawa tematyczna poświęcona tamtym dramatycznym wydarzeniom. Zaprezentowano na niej fotografie i ksero dokumentów opowiadających o grudniu 1981.

 

kalsa10

 

Więcej…

 

postheadericon Czarodziejski Flet

     12.12.2013r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli operę „Czarodziejski flet”. Nieśmiertelne arcydzieło Wolfganga Amadeusa Mozarta (1756-1791). Jedna z najsłynniejszych oper w historii gatunku i jeden z ostatnich utworów genialnego austriackiego kompozytora. Uniwersalna, przemawiająca językiem baśni do wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem.

Zostaliśmy urzeczeni  muzyką Mozarta. Śledziliśmy ze wzruszeniem przygody szlachetnego księcia Tamina, który w towarzystwie zabawnego ptasznika Papagena zdobywa kolejne stopnie wtajemniczenia na drodze do świata mądrości i dobra, a także miłość, która połączyła  księcia z Paminą, a ptasznika z Papageną.

Muzyka, scenografia, kostiumy sprawiły, że pochłonął nas bez reszty świat baśni, który tak fascynuje publiczność całego świata.

operai01

 

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości