Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Maratończycy miesiąca

maratonxddd

Prezentujemy wyniki ostatniego etapu, szkolnego projektu "Maraton matemetyczny". Gratulujemy uczniom wytrwałości i determinacji w dążeniu do osiągnięcia celu. Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego. Oto lista maratończyków miesiąca:

 

Więcej…

 

postheadericon OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ROK LITURGICZNY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO”

W dniu 15 maja 2014 r. został przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs „Rok liturgiczny Kościoła katolickiego”, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwości odpowiedzi. W konkursie brało udział 8 uczniów naszego gimnazjum. W gronie wyróżnionych uczestników konkursu znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Aleksandra Piotrowska i Paweł Ślosarczyk z klasy III A. Oboje zajęli 14 miejsce w kraju w gronie gimnazjalistów. Gratulujemy im tego sukcesu na zakończenie nauki w Gimnazjum i życzymy dalszych już w nowych szkołach.

Szkolnym koordynatorem konkursu był katecheta pan Piotr Krzyżanowski.

 

postheadericon Ogłoszenie

     23.06.2014r. na długiej przerwie, odbędzie się kiermasz książek. Zapraszamy uczniów szóstych klas szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum i rodziców.
 

postheadericon Sukcesy w ogólnopolskim konkursie z matematyki i języka angielskiego

     Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego -  Edi 2014. Uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Górze osiągnęli znaczące sukcesy. W klasyfikacji ogólnopolskiej  w kategorii matematyka najwyższe 3 miejsce i tytuł laureata uzyskała Aleksandra Sobańska. Wyróżnienie otrzymali Marcelina Parzonka, Gabriel Ratajczak, Dominika Matyjewicz i Marta Pracz. Szkoła osiągnęła też sukces w konkursie  w kategorii  język angielski i tu w klasyfikacji ogólnopolskiej najwyższe 5 miejsce i tytuł laureata uzyskał Jakub Gosciniak, wyróżnienie zdobyła Zuzanna Baworowska.  W konkursie z województwa dolnośląskiego wzięło udział 1543 uczniów.

Gratulujemy sukcesów

 

konkursik01

 

postheadericon Kolejne sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie z Matematyki i Chemii

     W dniu 10 maja 2014 odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy -  Albus 2014. W konkursie wzięło udział 38924 uczniów z całej Polski.  Uczniowie rozwiązywali test , w którym dodatkowym utrudnieniem był fakt, że za złe odpowiedzi otrzymywali punkty ujemne.  Test był przygotowany dla każdego poziomu klas. W klasyfikacji ogólnopolskiej  w kategorii matematyka najwyższe  6 miejsce z naszej szkoły  i tytuł laureata uzyskała Dominika Matyjewicz z  klasy IIID, następnie  7 miejsce i tytuł laureata uzyskał Kacper Majewski z klasy IB. Laureatem została również Marcelina Parzonka z klasy IA, która zajęła 9 miejsce.  Z matematyki wyróżniono również Aleksandrę Sobańską, Gabriela Ratajczaka, Natalię  Ulman i Tomka Sosińskiego. W klasyfikacji ogólnopolskiej w kategorii chemia wyróżnienie uzyskali  Gabriel Ratajczak, Jakub Skrzynecki i Aleksandra Sobańska.

Gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów

konkurscostam01

 

postheadericon Gra Miejska

     30.05.2014 r. Grupa uczniów naszego Gimnazjum uczestniczyła w grze miejskiej "Śladami Żydów Górowskich", będącej podsumowaniem programu "Szkoła Dialogu". Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi historii żydów zamieszkujących tereny Góry w XVIII i XIX w.

gramiejska2k1401

 

Więcej…

 
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości