Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Odznaczeni Nauczyciele Naszego Gimnazjum

     Dnia 14.10.2014 r. w Auli Leopoldyńskiej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się uroczystość wręczenia medali i odznaczeń za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania, nauczycielom z województwa dolnośląskiego. W gronie wyróżnionych było troje  nauczycieli naszego gimnazjum. Srebrny medal za Długoletnią Służbę otrzymała Pani Dorota Jurewicz, Brązowy medal za Długoletnią Służbę Pani Anita Heinze-Kasprzak, a  Medal Edukacji Narodowej Pani  Monika Burdziuk. Medale wręczał Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Na zdjęciu nagrodzeni nauczyciele gimnazjum   z  Panią Beatą Pawłowicz - Dolnośląskim Kuratorem Oświaty.

 

 medale01

 

postheadericon Dzień Edukacji Narodowej

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu wspaniałych sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w życiu osobistym.

Uczniowie    

 

postheadericon Informacja Dla Rodziców

     Dzień Edukacji Narodowej 14.10. 2014 r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych (Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.) Art 74). Uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki przychodzą do szkoły i uczestniczą w zajęciach dydaktycznych.

 

postheadericon Maraton Ortograficzny Zwycięzcy Września

Odbył się pierwszy etap ogólnoszkolnego konkursu Maraton Ortograficzny. Gratulujemy zwycięzcom. Najlepiej z tekstem dyktanda poradziły sobie następujące osoby:

Klasa Ia: Klaudia Józefiak, Gabriel Kasprzak, Maciej Make, Bartłomiej Tymków, Jakub Włodarczak, Szymon Zbojna

Klasa Ib: Karina Dyba, Julia Goszczyk, Dawid Najdzinowicz, Izabela Szendzina,

Klasa Ic: Szymon Tomza, Magdalena Czajkowska, Monika Nowak, Weronika Skaczyło, Adrianna Ziobroniewicz, Wiktoria Berus

Klasa Id: Zuzanna Zając

Klasa IIa: Jakub Gościniak, Anita Kowalczyk

klasa IIb: Agata Olejnik, Jakub Skrzynecki, Julia Szczepańska

Klasa IIc: Ilona Knuła, Bianka Kotów

Klasa IId: Monika Staszków, Klaudia Kubiak

Klasa IIIa: Marta Będuch, Julita Juskowiak, Oliwia Zbojna, Klaudia Wysokińska

Klasa IIIB: Zuzanna Baworowska, Joanna Berus, Grzegorz Huzar, Martyna Wiejak

Klasa IIId: Patrycja Godyla

Laureaci września napisali kolejne dyktando, które pozwoliło wyłonić trzy osoby, które będą nas reprezentować na etapie powiatowym konkursu ortograficznego. Są to:

Martyna Wiejak

Gabriel Kasprzak

Julia Szczepańska

Życzymy powodzenia!

 

ortografia901

 

postheadericon WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2014/2015

     Dnia 03.10.2014 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. W głosowaniu wzięło udział 277, co stanowi 89% wszystkich uczniów. Wśród  głosów oddanych było 10 głosów  nieważnych. Komisja wyborcza w składzie: Julita Juskowiak kl. IIIa, Natalia Wojciechowska kl. IIIa, Karolina Ziobroniewicz kl. IIc i Filip Sibilak kl. Ia, czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów wyłoniła przewodniczącego S.U. zastępcę  przewodniczącego, oraz sekretarza w osobach:

1.Gabriela Grzybowska kl. IIIa – PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

2.Paulina Liśkiewicz kl. IIa – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3.Daria Janicka kl. IIc - SEKRETARZ

Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Wiśniewska.

 

Więcej…

 

postheadericon Dzień Bez Przemocy

     Minister Edukacji Narodowej, na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty ustala podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w danym roku szkolnym. W bieżącym roku, jest to min. profilaktyka agresji i przemocy w szkołach. W naszej szkole świadomość bycia bezpiecznym i dbania o bezpieczeństwo innych jest zadaniem ujętym w statucie szkoły, w programie wychowawczym jak również w programie profilaktyki. Kwestie bezpieczeństwa w szkole rozstrzyga obowiązujące prawo, ale bezpieczna szkoła to nie tylko paragrafy, procedury, regulaminy, ale również kreowanie bezpiecznego środowiska  poprzez kształtowanie pozytywnego klimatu szkoły. Najlepszymi ambasadorami świadomych działań, zwracających uwagę na problem agresji i przeciwdziałanie jej, są sami uczniowie.

     2 października  obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z Inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła w tym dniu promowała przyjaźń i koleżeństwo. Uczniowie oddziałów wykonywali plakaty o tematyce „ Stop przemocy” . Performance – plakat pt. „Pomocna dłoń”, który powstał z „dłoni” uczestników akcji, był głównym plastycznym motywem happeningu „Marsz przeciw przemocy”.  Marsz uczniów ulicami miasta, wzbudził wśród przechodniów, mieszkańców Góry ogromne zainteresowanie. Happening powtórzony został podczas przerwy międzylekcyjnej, wśród społeczności szkolnej. Jest to pierwsza w tym roku szkolnym tak spektakularna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego a także pierwsza akcja promująca profilaktykę agresji i przemocy.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości