Get Adobe Flash player

postheadericon Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze

postheadericon Wyjazd na Lodowisko

      „Bezpieczne ferie”, pod tym hasłem  koło turystyczno – krajoznawcze, pod opieką p. Anny Panocha Gimnazjum Nr 2 w Górze, w dniu 12.02.2014r. zorganizowało wyjazd na lodowisko do Głogowa . Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, jak również przeprowadzono pogadankę na temat zdrowego stylu życia.  Na lodowisku zorganizowano uczniom zabawy  sportowe.  Śmiechu było co niemiara, uczniowie zgodnie z hasłem W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, dzielnie pokonywali wszelkie  trudności (z utrzymaniem pionowej pozycji ciała) i z ochotą ślizgali się na lodowisku.  Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie:  Anna Panocha, Iwona Misztal – Swojak, Marta Kaiser,  Jolanta Janur.  Opiekunowie wskazali uczniom jedną z form zdrowego i bezpiecznego wypoczynku na zbliżające się ferie.  Udanych ferii!

lodowisko00001

 

Więcej…

 

postheadericon Marcelina „wyrecytowała” II miejsce w gminie!

     W dniu 7 lutego 2014 r. w Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowały Anita Kowalczyk, Marcelina Parzonka i Urszula Prączko. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i o wygranej decydowały niewielkie różnice punktowe. Okazało się, że brawurowa recytacja Marceliny Parzonki przypadła jury  do gustu i nagrodzono ją drugim miejscem. Marcelina będzie nas reprezentować w etapie powiatowym, który odbędzie się 13 marca 2014 r. Trzymamy kciuki za kolejny sukces.

marcelinat00001

 

postheadericon XV Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym

     W styczniu został rozstrzygnięty XV Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym 

„AK Siłą Zbrojną PPP”. W tym roku konkurs zyskał wśród uczniów dużą popularność. Tym bardziej cieszy fakt zdobycia trzeciego miejsca przez uczennicę klasy IIC Kingę Jończak.

 

"Lubię historię, bo dzięki niej poznaję przeszłość mojego kraju, zwyczaje i obyczaje jakie panowały w dawnych czasach, poznaję inne kultury. Historia jest po prostu interesująca." - Mówi Kinga.

 

Przypominamy, że Kinga zdobyła również 15 miejsce w Polsce w konkursie historycznym EDI.

 

konkurshist00001

 

 

 

 

 

postheadericon Finał Podstrefy w Piłkę Siatkową

     Dnia 02 i 04.02.2014r. odbyły się zawody w podsterfie w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt walczyła z drużynami: Gimnazjum nr 4 Lubin, Gimnazjum nr 2 Głogów i Gimnazjum Grębocice. Pierwsze miejsce wywalczyło gimnazjum z Głogowa, drugie Gimnazjum z Grębocic, trzecie zajęła nasza szkoła, a czwarte Gimnazjum z Lubina. Drużyna chłopców zmierzyła się z drużynami: Gimnazjum nr 4 Lubin, Gimnazjum nr 3 Głogów i Gimnazjum Grębocice. Pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum z Głogowa, drugie nasza szkoła, trzecie Gimnazjum z Grębocic, a czwarte Gimnazjum z Lubina. Gratulujemy wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów.

zawodychop00004

 

zawodygirls00003

 

postheadericon Dzień Bezpiecznego Internetu

     Dnia 06.02.1014 r. w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej, ma na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież.. Anonimowość w sieci, powszechny dostęp do cyberprzestrzeni niosą ze sobą całą gamę zagrożeń. Wirtualny świat to jednak nie tylko zagrożenia dla dzieci, ale również dla wszystkich uczestników cyberprzestrzeni.

Dlatego też zarówno szkoły, jak i organizacje pozarządowe zachęcane są do organizowania szkoleń i projektów mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie.

W naszej szkole również odbyło się szkolenie na temat zasad bezpieczeństwa w sieci i praw autorskich. Szkolenie odbyło się  w ramach realizacji projektu „Aktywna Edukacja”. Wykonanie przez uczniów, na lekcjach informatyki, prezentacji multimedialnej z zachowaniem zasad korzystania z zasobów Internetowych, stanowiło podsumowanie omawianego zagadnienia.

 

 

Więcej…

 

postheadericon OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDI

     W dniu 29 listopada 2013 r. odbył się  w ramach Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych EDI Konkurs „Biblia i Przypowieści biblijne”. Z naszej szkoły do udziału w konkursie zgłosiło się 18 uczniów z klas II i III.  Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi, z których co najmniej  jeden był prawidłowy.  Zakres tematyczny obejmował zarówno ogólne wiadomości o Biblii jak i szczegółowe pytania dotyczące konkretnych przypowieści i wydarzeń biblijnych. Na wyniki swoich zmagań uczniowie musieli poczekać do połowy stycznia 2014 r. Podobnie jak w roku ubiegłym duży sukces w Konkursie odnotował uczeń klasy III A  Paweł Ślosarczyk, który znalazł się w gronie wyróżnionych uczestników, zajmując 10 miejsce na poziomie gimnazjów.  Paweł uzyskał 216 punktów na 240 możliwych do zdobycia, przy czym maksymalny uzyskany wynik na poziomie szkół gimnazjalnych wyniósł  234 punkty. Warto przypomnieć , że Paweł Ślosarczyk już po raz drugi wystartował w tym konkursie i dwukrotnie znalazł się w I dziesiątce gimnazjalistów w kraju. W ubiegłym roku zajął nieco lepsze, bo 7 miejsce. Szkolnym  koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów był katecheta Piotr Krzyżanowski.

Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu tajemnic Biblii.

konkursrela0001

 
Zegarek
Licznik Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości